LIFESTYLE Uroda

Jak i kiedy powstają zmarszczki?

Jak i kiedy powstają zmarszczki?
Starzenie się skóry, podobnie jak całego organizmu, jest procesem powolnym, ale nieuniknionym. Choć na początku tego nie dostrzegamy, zaczyna się około 25. roku życia i nie ustaje już nigdy. Określenie „nieunikniony” nie oznacza jednak, że nie można go

Data publikacji: 2018-11-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak i kiedy powstają zmarszczki?
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda

Starzenie się skóry, podobnie jak całego organizmu, jest procesem powolnym, ale nieuniknionym. Choć na początku tego nie dostrzegamy, zaczyna się około 25. roku życia i nie ustaje już nigdy. Określenie „nieunikniony” nie oznacza jednak, że nie można go spowolnić.

Jak i kiedy powstają zmarszczki? LIFESTYLE, Uroda - Starzenie się skóry, podobnie jak całego organizmu, jest procesem powolnym, ale nieuniknionym. Choć na początku tego nie dostrzegamy, zaczyna się około 25. roku życia i nie ustaje już nigdy. Określenie „nieunikniony” nie oznacza jednak, że nie można go spowolnić.

Starzenie się skóry, podobnie jak całego organizmu, jest procesem powolnym, ale nieuniknionym. Choć na początku tego nie dostrzegamy, zaczyna się około 25. roku życia i nie ustaje już nigdy. Określenie „nieunikniony” nie oznacza jednak, że nie można go spowolnić. Poznaj najskuteczniejsze metody prewencji przeciwzmarszczkowej!

Rodzaje zmarszczek

Zmarszczki są oznaką, że nasze mięśnie twarzy zaczynają wiotczeć. W momencie, gdy tracą swoją sprężystość, zaczynają nieestetycznie „wisieć” i psuć wygląd naszej twarzy. Wyróżniamy kilka rodzajów zmarszczek, które możemy skategoryzować ze względu na sposób ich powstawania. Jako pierwsze, już około 25.-30. roku życia pojawiają się zmarszczki mimiczne. Ich powstawanie jest spowodowane ruchami mięśni twarzy – mimiką. Najczęściej pojawiają się na czole między brwiami („lwia zmarszczka”), pomiędzy ustami a nosem i dookoła oczu („kurze łapki”). Wyróżniamy też zmarszczki posłoneczne, powstające na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV lub zbyt częstych wizyt w solarium. Kolejny typ nazywany jest zmarszczkami sennymi, które powstają z powodu ułożenia twarzy podczas snu. Początkowo znikają jakiś czas po przebudzeniu, jednak z biegiem czasu, z powodu mniejszej elastyczności skóry ich zdolność do wchłaniania się zanika. Ostatni rodzaj to bruzdy grawitacyjne, które pojawiają się samoistnie na skutek spadku elastyczności i sprężystości skóry.

Porzuć złe nawyki

Jeśli chcesz na dłużej zatrzymać młody wygląd twarzy, powinnaś pozbyć się złych nawyków. Przede wszystkim zapomnij o wizytach na solarium, rzuć palenie i ogranicz spożywanie alkoholu. Naukowcy i lekarze nie mają wątpliwości, że to jedne z najczęstszych przyczyn przedwczesnego pojawiania się zmarszczek. Dodatkowo alkohol może mieć bardzo negatywny wpływ na poziom witaminy A, która jest dla twojej skóry i ciała niezwykle ważnym antyoksydantem, a także odgrywa ogromną rolę w procesie tworzenia się kolagenu. Niebagatelny wpływ na kondycję skóry ma też odpowiedni sposób odżywiania. Zbyt duża ilości cukru i produktów o wysokim indeksie glikemicznym w codziennej diecie wpływa nie tylko na twoją wagę – może też sprawić, że wyglądasz na starszą, niż jesteś. Ogromne znaczenie ma też naturalne nawilżanie organizmu od wewnątrz, czyli picie odpowiedniej ilości wody – jej optymalna ilość to co najmniej 1,5 l dziennie.

A to już wiesz?  BeautyShow.pl zmienia się po 7 latach

Medyczny punkt widzenia

– Kiedy się starzejemy, gruczoły potowe i łojowe, które dostarczały skórze wilgoci oraz tłuszczu, zużywają się i stopniowo przestają pracować. W efekcie traci ona swoją elastyczność i wilgotność, staje się wysuszona i pojawiają się na niej załamania – mówi lek. Joanna Gunarys, Gunarys Medycyna Estetyczna i Chirurgia Ogólna. Wraz z wiekiem ulegają także osłabieniu włókna kolagenu i elastyny, stanowiące ważne składowe podścieliska łącznotkankowego, odpowiadające za prawidłowe napięcie skóry. Na skutek oddziaływania wolnych rodników i toksyn spada poziom substancji stymulujących naturalną produkcję kolagenu. To właśnie dlatego skóra staje się sucha i szorstka, a także pojawiają się zmarszczki. – Jako zabieg prewencyjny, który pomoże na dłużej cieszyć się młodym wyglądem skóry, polecam Sunekos® 200. To produkt, który zapewnia delikatny, naturalny i nieprzerysowany efekt napięcia oraz ujędrnienia skóry. Jego sekretem jest połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które bardzo szybko i bardzo skutecznie pobudza fibroblasty do działania przeciwzmarszczkowego, i tworzenia nowych włókien białkowych, czyli wspomnianych już kolagenu i elastyny – tłumaczy dr Gunarys. Pierwsze efekty zabiegu Sunekos® w postaci rozświetlenia, napięcia i wygładzenia cery widoczne są natychmiast po zabiegu, a aktywna stymulacja skóry mająca na celu działanie anti-aging utrzymuje się przynajmniej przez kolejne 6 miesięcy.

 

Lek. Joanna Gunarys, Gunarys Medycyna Estetyczna i Chirurgia Ogólna, Gdańsk, tel.: 509 249 832, https://www.facebook.com/gunaryspl/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak i kiedy powstają zmarszczki? LIFESTYLE, Uroda - Starzenie się skóry, podobnie jak całego organizmu, jest procesem powolnym, ale nieuniknionym. Choć na początku tego nie dostrzegamy, zaczyna się około 25. roku życia i nie ustaje już nigdy. Określenie „nieunikniony” nie oznacza jednak, że nie można go spowolnić.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy