Data publikacji: 2017-07-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak dbać o skórę przed i po opalaniu?
Kategoria: LIFESTYLE, Uroda
Letnie słońce to ogromna dawka energii i piękna opalenizna. Jednak po intensywnych kąpielach słonecznych skóra jest zmęczona, odwodniona i wysuszona. Jak się zdrowo opalać i jak pielęgnować opaloną skórę?
Letnie słońce to duża dawka energii i piękna opalenizna. Jednak po intensywnych kąpielach słonecznych skóra jest zmęczona, odwodniona i wysuszona. Jak się zdrowo opalać i jak pielęgnować opaloną skórę?
Chociaż teoretycznie mija moda na mocne opalanie, to jednak zabrązowiona skóra jest wizytówką udanych wakacji. Nic więc dziwnego, że latem wystawiamy się na działanie promieni słonecznych często bez opamiętania. Chcąc jak najszybciej uzyskać ładną opaleniznę, stosujemy kremy ze zbyt niskim filtrem albo wręcz z nich rezygnujemy. W efekcie mogą pojawić się różne problemy skórne a nawet choroby. Kilku ważnych informacji dotyczących zdrowego opalania oraz pielęgnacji opalonej skóry udziela Monika Pawelska Nowak z firmy Ziołolek.
Zanim wystawimy skórę na słońce
Przed wyjściem na plażę konieczny jest krem z filtrem. Warto posmarować nim dokładnie skórę kilkadziesiąt minut przed wystawieniem jej na słońce, a czynność taką powtarzać regularnie i po każdym wytarciu się ręcznikiem. Osoby z jaśniejszą cerą powinny używać kremów z wyższym filtrem. Aby uniknąć przebarwień lepiej zrezygnować z ciężkiego makijażu, który należy usunąć preparatem bezalkoholowym. Pamiętajmy też o tym, że jeśli skóra opala się powoli opalenizna utrzyma się dłużej.
Opalanie
Intensywne opalanie wysusza naskórek, a w sytuacji kiedy jest za mało wody w komórkach, dochodzi do nadmiernego zagęszczenia płynów wewnątrzkomórkowych. Powoduje to zmniejszone wydalanie substancji szkodliwych z organizmu. Przesuszona skóra traci funkcje ochronne i może pękać. Wówczas do organizmu mogą wniknąć alergeny czy drobnoustroje, czego następstwem będą stany zapalne. Efektem nadmiaru słońca jest niezdrowy wygląd skóry, jej wysuszenie, odwodnienie, zmarszczki, przebarwienia, a w najgorszym wypadku choroby skóry. Kąpieli słonecznych używajmy więc z rozwagą i szczególnie chrońmy skórę w godzinach okołopołudniowych, kiedy słońce świeci najmocniej. Długie godziny plażowania objawią się w postaci suchości i szorstkości skóry, która będzie przegrzana i ściągnięta.
Po kąpieli słonecznej
Po powrocie z plaży należy koniecznie schłodzić i oczyścić ciało. Najlepszy będzie letni prysznic – należy stopniowo zmniejszać temperaturę wody. Pozbędziemy się w ten sposób ze skóry potu, pozostałości kremu do opalania, piasku czy soli morskiej. Dobrze jest też zastosować delikatny środek myjący, najlepiej płyn do mycia w postaci emolientu. Zarówno oczyści jak i delikatnie nawilży skórę. Taka kąpiel złagodzi uczucie wysuszonej i ściągniętej skóry oraz pozwoli jej oddychać. Jeśli nie oczyścimy w ten sposób ciała, pory na skórze pozostaną zamknięte, a szkodliwe substancje zostaną w organizmie. Z kolei oczyszczona skóra będzie gotowa na przyjęcie aktywnych składników zawartych w preparatach nawilżających.
Nawilżenie na dłużej
Wprawdzie skóra sama produkuje naturalny czynnik nawilżający, ale po opalaniu konieczne jest dodatkowe wsparcie. Do wysuszonej słońcem skóry warto użyć emolientów, których podstawowym zadaniem jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia i elastyczności skóry. Dodatkowo natłuszczają, regenerują naskórek, tworzą barierę ochronną zapobiegającą uratę wody i działają przeciwzapalnie. Dobrym pomysłem dla opalonej skóry są także produkty z witaminami, np. A, C, E. Jeśli nie mamy pod ręką tego typu preparatów można wykorzystać wazelinę kosmetyczną, która w ogromnym stopniu hamuje parowanie wody ze skóry.
Złuszczać czy nie złuszczać?
Do niedawna panowało przekonanie, że peeling może zetrzeć opaleniznę. Jednak brązowy kolor opalenizny znajduje się w skórze właściwej, a nie w naskórku, więc nie można zetrzeć go peelingiem. W przypadku opalonej skóry taki peeling całego ciała powinno się wykonywać codziennie. Jednak musi być to peeling bardzo delikatny, aby nie podrażniał naskórka, a jedynie złuszczał jego martwe części. Bez tego skóra będzie przesuszona i matowa. Peeling usunie dodatkowo zanieczyszczenia, oczyści pory, a opalenizna będzie miała ładny wygląd.
Jeśli planujemy kolejny dzień na plaży, dozujmy wystawianie skóry na słońce. Warto pamiętać, że opalona skóra jest delikatniejsza i bardziej podatna na działanie promieni słonecznych.
***
O Ziołolek:
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Ziołolek” Sp. z o.o. to ponad 70 lat tradycji polskiego przemysłu farmaceutycznego, oryginalnych polskich receptur oraz najnowszych technologii wytwarzania produktów. Firmie przyznawany jest od wielu lat prestiżowy tytuł „Gazeli Biznesu”. Posiada Certyfikat GMP (Good Manufacturing Practise) na wszystkie produkowane formy leków oraz Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.
Specjalizuje się w produkcji leków dermatologicznych oraz soli musujących. Sztandarowe produkty Ziołolek to dermokosmetyki z linii LINODERM® oraz emolienty dla dzieci LINOMAG® od pokoleń stosowane do pielęgnacji skóry dziecka, a których firma jest jedynym producentem. Seria Linomag® otrzymała nagrodę DOBRA MARKA 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii: Kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci i niemowląt.
Ziołolek ma także w ofercie inne wyroby kosmetyczne, dermokosmetyki, suplementy diety i preparaty przeciwko insektom. Więcej: www.ziololek.pl
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Uroda