Łabędź

Epilacja, czyli jak trwale pozbyć się zbędnego owłosienia?

Epilacja, czyli jak trwale pozbyć się zbędnego owłosienia?
Warszawa, 6 listopada 2017 Epilacja, czyli jak trwale pozbyć się zbędnego owłosienia? Problem występowania nadmiernego owłosienia w rożnych partiach ciała dotyka zarówno kobiet, jak mężczyzn

Warszawa, 6 listopada 2017

Epilacja, czyli jak trwale pozbyć się zbędnego owłosienia?

Problem występowania nadmiernego owłosienia w rożnych partiach ciała dotyka zarówno kobiet, jak mężczyzn i może znacznie ograniczać poczucie komfortu oraz zadowolenia z własnego wyglądu. Może on mieć podłoże hormonalne, ale również być determinowany przez typ urody pacjenta. O jednej z najskuteczniejszych obecnie metod na pozbycie się niechcianego owłosienia opowiada Beata Szcześniak, kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Epilacja to powszechnie wykonywany zabieg trwałego usuwania owłosienia. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu lasera medycznego VECTUS, którego wyjątkowość polega na wyposażeniu go w czytnik poziomu melaniny w skórze – SKINTEL, posiadający certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność. Jest to najnowocześniejszy laser diodowy o długości fal 810 nm. Dzięki indywidualnemu doborowi energii pozwala zastosować spersonalizowane parametry, które gwarantują uzyskanie maksymalnego efektu bez ryzyka poparzenia.

Jak przygotować się do zabiegu?

Decyzja o zastosowaniu zabiegu epilacji nie wiąże się z przeprowadzeniem żadnych dodatkowych badań. Kosmetolog przeprowadzający zabieg przeprowadza z pacjentem jedynie szczegółowy wywiad mający na celu wykluczenie ewentualnych przeciwskazań.

Zabieg przeprowadzany jest w rejonie twarzy, nóg, klatki piersiowej, ramion, stóp i w okolicach bikini, a jego wykonanie trwa od 20 do 60 minut. W rezultacie pacjent może cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia.

Jak działa laser VECTUS?

Przed rozpoczęciem zabiegu, kosmetolog określa fototyp skóry, kolor, grubość i gęstość włosa. To umożliwia dobranie indywidualnych i bezpiecznych parametrów podczas zabiegu. Dzięki temu jest on efektywny i bardzo bezpieczny. Najlepsze efekty są osiągane przy fototypie skóry od I do III w skali fitzpatricka oraz przy ciemnych, widocznych na skórze włosach. Włosy blond, siwe oraz rude, nie zawierają barwnika melaniny co wiąże się brakiem efektywności zabiegu. Nie zaleca się stosowania lasera Vectus w okresach silnego nasłonecznienia na partiach ciała narażonych na ekspozycję promieni UV.

A to już wiesz?  Modny dodatek do jesiennej stylizacji - czyli idealny zegarek dla niej i dla niego.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, w które wyposażony jest laser VECTUS, jest wykorzystanie opatentowanej technologii PHOTON RECYCLINGSM. Oparta jest ona na ponownym wykorzystaniu światła, naturalnie odbijającego się od skóry. To pozwala na efektywniejsze wykorzystanie energii emitowanej przez aparat, jednocześnie podnosząc skuteczność epilacji.

Głowica lasera diodowego VECTUS, która emituje w kierunku skóry impulsy światła, dobierana jest w zależności od wielkości obszaru zabiegowego. Dzięki zwiększonej końcówce oraz najszybciej pracującemu systemowi, laser ten pozwala na trwałe i stosunkowo bezbolesne usunięcie zbędnego owłosienia z dużych powierzchni w ciągu kilku minut. O komfort pacjenta w trakcie zabiegu dba system ADVANCED CONTACT COOLINGSM, który zapewnia chłodzenie skóry przed, w trakcie i po zakończeniu emisji światła. Dodatkowo głowice lasera są pokryte grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące, dzięki czemu pacjent odczuwa ciepło w minimalnym stopniu – mówi Beata Szcześniak, kosmetolog z Kliniki Medycyny Estetycznej ESTELL.

Jakie są bezpośrednie skutki zabiegu?

Po zabiegu może występować obrzęk oraz rumień. Światło lasera niszczy mieszki włosowe wraz z otaczającą je tkanką, powodując delikatne podrażnienia i pojawienie się czerwonych punktów, utrzymujące się od kilku godzin do nawet 2 dni.

Jak często wykonywać zabieg epilacji?

Usuwanie nadmiernego owłosienia wymaga odbycia kilku wizyt, a ich ilość zależy przede wszystkim od indywidualnych właściwości wzrostu włosów u pacjenta. Najczęściej pierwszy zabieg usuwa 30 proc. niechcianego owłosienia, ponieważ nasze włosy rosną nierównomiernie. Kompletny cykl powinien składać się z około 4-6 wizyt, w odstępach od 4 do 8 tygodni, po odbyciu których możliwe będzie trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Z reguły usunięcie owłosienia metodą laserową jest permanentne, za wyjątkiem wpływu zaburzeń hormonalnych m.in. ciąży, hirsutyzmu oraz menopauzy. W powyższych przypadkach można spodziewać się konieczności wykonania dodatkowych zabiegów.

Kto nie powinien decydować się na zabieg epilacji?

A to już wiesz?  Trend jesieni 2019 – skórzany total look. Jak uzupełnić go dodatkami?

Zabiegowi trwałego usuwania owłosienia nie powinni poddawać się pacjenci chorzy na epilepsję, łuszczycę, infekcje skórne, bielactwo i cukrzycę. Przeciwwskazania stanowią również wszczepiony rozrusznik serca, niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne oraz przyjmowanie leków oraz ziół, szczególnie fotouczulających i leków obniżających krzepliwość krwi. Przeszkodami uniemożliwiającymi wykonanie zabiegu epilacji są także skłonność do powstawania bliznowców, zbyt mocno opalona skóra, naruszona ciągłość skóry w miejscu wykonywania zabiegu oraz ciąża.

***
Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL

Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL, należąca do Grupy ENEL-MED, oferuje usługi z zakresu medycyny i ginekologii estetycznej, chirurgii plastycznej oraz kosmetologii. Zespół kliniki stanowią certyfikowani lekarze medycyny estetycznej, posiadający specjalizacje m.in. z zakresu onkologii, chirurgii plastycznej, ginekologii, czy też dermatologii. Wszystkie zabiegi w ESTELL wykonywane są na najnowocześniejszym sprzęcie, rekomendowanym przez najwyższej klasy specjalistów. Klinika ESTELL mieści się w budynku Senator przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie. Szczegółowe informacje dotyczące oferty ESTELL dostępne są na stronie estell.pl oraz na Facebooku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy